دلایل زانودرد

فعال بودن یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای مفاصل و بقیه بدن خود انجام دهید. اما جراحات ممکن است رخ دهند و اغلب زانوها را درگیر می کنند.

برخی از شایع ترین مشکلات عبارتند از رگ به رگ شدن رباط ها، پارگی منیسک، تاندونیت و زانوی دونده. اگر آسیب قدیمی زانو دارید که به درستی درمان نشده است، ممکن است هرازگاهی شعله ور شود یا همیشه درد داشته باشد.

فیزیوتراپی زانو موثرترین روش درمان غیرجراحی آسیب های زانو است که توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی پویش در اهواز ارائه می شود.

در این مقاله سعی کرده ایم به شایع ترین دلایل زانو درد اشاره مختصری داشته باشیم.

دلایل زانودرد

بورسیت زانو. بورس کیسه ای است که مقدار کمی مایع را در زیر پوست بالای مفصل شما نگه می دارد. در هنگام حرکت مفصل به جلوگیری از اصطکاک کمک می کند. استفاده بیش از حد، زمین خوردن یا خم شدن و زانو زدن مکرر می تواند بورس بالای کاسه زانو شما را تحریک کند. که منجر به درد و تورم می شود. پزشکان به این بورسیت پیش کشکک می گویند.

دررفتگی کاسه زانو. این به این معنی است که کاسه زانو شما از موقعیت خود خارج می شود و باعث درد و تورم زانو می شود. پزشک شما ممکن است این را «دررفتگی کشکک» بنامد.

پارگی مینیسک زانو. گاهی اوقات، آسیب زانو می تواند باعث پاره شدن غضروف شود. این لبه های ناهموار می توانند در مفصل گیر کنند که باعث درد و تورم می شود. بسیاری از اوقات، افراد زمانی که فعال هستند، احساس «گرفتن» در مفصل را خواهند داشت.

بیماری ازگود-شلاتر یکی از دلایل زانودرد است و زمانی اتفاق می افتد که شما جوان هستید، زمانی که استخوان ها و سایر قسمت های زانو هنوز در حال تغییر هستند. می تواند باعث ایجاد یک برآمدگی دردناک در زیر زانو شود، جایی که تاندون کاسه زانو به ساق پا متصل می شود. ورزش بیش از حد و سوزش در نقطه ای از پایین زانوی شما به نام توبرکل تیبیا، اغلب باعث می شود این ناحیه آسیب ببیند. درد ممکن است به مرور زمان بیاید و از بین برود. به ویژه در پسران و دختران نوجوان شایع است.

آرتروز زانو. این نوع “ساییدگی و پارگی” آرتریت است. این یکی از دلایل اصلی زانو درد بعد از 50 سالگی است. این وضعیت باعث می شود که مفصل زانو در هنگام فعالیت بدن درد یا تورم کند. مفاصل تحت تاثیر آرتروز نیز می توانند در اوایل روز سفت شوند.

تاندونیت کشکک. این بدان معنی است که شما در تاندونی که کاسه زانو را به ساق پا متصل می کند، التهاب دارید. تاندون ها نوارهای بافت سختی هستند که ماهیچه ها را به استخوان های شما متصل می کنند. وقتی بیش از حد ورزش می کنید، ممکن است ملتهب و دردناک شوند. ممکن است آن را “زانوی جامپر” نیز بشنوید زیرا پریدن های مکرر شایع ترین علت است.

سندرم درد پاتلوفمورال نیز از دلایل زانودرد است و عدم تعادل عضلانی، سفتی و مشکلات هم ترازی پاها معمولاً باعث این عارضه می شود. این باعث درد زانو و گاه به گاه “کمش” می شود، به این معنی که زانوی شما به طور ناگهانی نمی تواند وزن شما را تحمل کند.

 

کلمات مرتبط :

دلایل زانودرد – فیزیوتراپی زانو در اهواز – متخصص فیزیوتراپی در اهواز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست