فیزیوتراپی ام اس در مراحل مختلف این بیماری مزایای زیادی دارد و کمک زیادی به بیمار برای غلبه بر مشکلات ایجاد شده، خواهد کرد.

ام اس یا مولتیپل اسکلروزیس (MS) یک بیماری عصبی پیشرونده است که با آسیب عصبی همراه است. این آسیب اغلب منجر به علائم جسمی ـ حرکتی می شود، مانند موارد زیر:

  • بی حسی و گزگز
  • ضعف عمومی بدن
  • خستگی مزمن
  • درد عضلانی
  • مشکلات بینایی مانند ضعف بینایی

در برخی مبتلایان، ام اس می تواند تهاجمی باشد و به سرعت پیشرفت کند. در افراد دیگر، می تواند خفیف باشد و با سرعت بسیار آهسته تر، با دوره های طولانی عدم تحرک پیشرفت کند.

در هر صورت، فیزیوتراپی می تواند بخش مهمی از درمان افراد مبتلا به ام اس باشد.

فیزیوتراپی عصبی می تواند برای افراد مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس بسیار مفید باشد که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی پویش در اهواز به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می شود.

فیزیوتراپی ام اس

فیزیوتراپی شامل تمریناتی برای تقویت عضلات و بهبود راه رفتن (نحوه راه رفتن) و تعادل و هماهنگی شما است. همچنین شامل حرکات کششی برای کمک به حفظ تحرک و جلوگیری از اسپاسم عضلانی است. فیزیوتراپی همچنین می تواند شامل آموزش نحوه استفاده از وسایل کمک حرکتی مانند عصا، واکر یا ویلچر باشد.

فیزیوتراپی حتی در مراحل اولیه بیماری می تواند مفید باشد. می تواند به شما کمک کند:

  • بدن خود را تقویت کنید.
  • با تغییرات ایجاد شده سازگار شوید.
  • اجتناب از تشدید علائم
  • تقویت قدرت و استقامت
  • پس از بیماری توانایی های خود را بازیابی کنید

مشورت با یک فیزیوتراپیست می تواند به شما کمک کند تا بفهمید بدن شما با پیشرفت بیماری چگونه تغییر می کند. فیزیوتراپیست می تواند به شما کمک کند برای این تغییرات آماده شوید و به شما کمک کند تا سبک زندگی سالمی را حفظ یا بهبود بخشید.

فیزیوتراپیست ها ارزیابی کاملی از سطح فعلی عملکرد شما ارائه می دهند، مسائلی را که باید به آنها رسیدگی کنید شناسایی می کنند و به شما کمک می کنند تا برنامه ای برای بهبود نقاط ضعف ایجاد کنید. انجام این کار به شما کمک می کند تا اعتماد به نفس خود را بازیابید تا بتوانید به طور موثر و بدون خستگی به زندگی روزمره خود بپردازید.

صرف نظر از اینکه در چه مرحله ای از سفر ام اس خود هستید، به تازگی تشخیص داده شده یا کسانی که سال ها تحت درمان بوده اند، فیزیوتراپی می تواند کمک کننده باشد.

چه زمانی برای بیماری ام اس باید به فیزیوتراپیست مراجعه کرد؟
هرچه زودتر به درمانگر خود مراجعه کنید بهتر است. فکر نکنید، “من خوبم، فعلاً دارم مدیریت می کنم”. ارزیابی‌ها و بررسی‌های منظم با فیزیوتراپیست می‌تواند به شما کمک کند که تا حد امکان سالم بمانید.

در فیزیوتراپی برای مولتیپل اسکلروز وضعیت بدن، استحکام و ثبات مرکزی بدن، قدرت و احساس اندام، راه رفتن و توانایی‌های عملکردی شما همگی ارزیابی می‌شوند. ما همچنین مشکلات جسمانی شما را ارزیابی خواهیم کرد، به بهبود حرکت و قدرت و به حداکثر رساندن استقلال کمک خواهیم کرد. از طریق این ارزیابی کامل، ما برنامه‌های کششی و ورزش شخصی را همراه با توصیه‌هایی در مورد مدیریت خستگی و سبک زندگی ایجاد خواهیم کرد.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در اهواز – فیزیوتراپی نورولوژی – بهترین مرکز فیزیوتراپی در اهواز – لیزر درمانی در اهواز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست